Zapojte sa do 6. ročníka programu Zelená škola

17.05.2010 08:47

Ak chcete pomôcť životnému prostrediu a zároveň rozvíjať spoluprácu i „tímového ducha“ vašej školy, využite možnosť zapojiť sa do 6. ročníka programu Zelená škola.

Staňte sa aj vy súčasťou najväčšieho environmentálneho vzdelávacieho programu pre deti a mládež na svete. Súčasťou siete viac ako 31 000 škôl v 47 krajinách.

Zelená škola prináša školám environmentálnu výchovu prepojenú s konkrétnymi praktickými krokmi. Oproti iným enviroprojektom na Slovensku je výnimočný medzinárodnou metodikou. Tá vedie pedagógov a žiakov k systematickej práci a riešeniu problémov školy i prostredia, v ktorom žijú. Jednou z priorít programu je aktívne zapojenie žiakov. Tí sa z pasívnych účastníkov aktivít menia na súčasť pracovného tímu. Spolu s pedagógmi navrhujú a postupne na škole realizujú environmentálne zlepšenia so zapojením celej školskej komunity.

Školy zapojené do programu majú k dispozícii metodickú podporu, vzdelávacie a zážitkové workshopy, ale aj možnosť výmeny skúseností s inými školami doma aj v zahraničí. Školám, ktoré úspešne zrealizujú „7 krokov k Zelenej škole“, je udelený medzinárodný certifikát a vlajka siete Eco-Schools. Ten prispieva k zvýšeniu ich konkurencieschopnosti a zviditeľneniu v komunite.

Pre zapojenie sa do programu od budúceho školského roku je potrebné už teraz uskutočniť registráciu prostredníctvom vyplnenia registračného formuláru. Urobiť tak môžete najneskôr 18.júna 2010.

Podrobnejšie Informácie o programe nájdete v časti Čo je Zelená škola.

Výhody zapojenia sa do programu a informácie o registrácii si môžete prečítať v časti Staňte sa Zelenou školou.

V prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať Zelenú školu.

Tlačová správa

Kompletné informácie nájdete TU

Vyhľadávanie

Kontakt

Kancelária Vidieckeho partnerstva BB kraja Pod Bánošom 80
974 11 Banská Bystrica
+421 48 4173450
0905 434 102