Ekopolis - Pozvánka na vyhlásenie VI. ročníka programu PrieStory

11.09.2009 11:14

 

Vyhlásenie nového ročníka programu PrieStory bude 24. septembra 2009 o 10,00 v Rumanovej. Súčasťou stretnutia bude aj obhliadka historického parku v Rumanovej, ktorého úprava bola podporená z programu PrieStory v tomto roku.

Nadácia Ekopolis s podporou ČSOB Finančná skupina vyhlasuje už 6. ročník grantového programu PrieStory. Poslaním programu je podporiť vytváranie  krajších verejných priestranstiev po celom Slovensku s aktívnym zapojením ľudí už do etapy plánovania úprav.

Prioritnou tohto ročníka budú „Priestranstvá v mestách pre susedov“. Podporu teda môžu získať projekty zamerané na úpravu priestranstiev pre skvalitnenie života obyvateľov, vytváranie menších námestíčok či úpravu priestorov medzi panelákmi umožňujúcu stretávanie sa obyvateľov aj návštevníkov. Podporené však budú aj iné zmysluplné projekty mimo prioritnej témy. VI. ročník programu PrieStory realizujeme ako súčasť projektu UrbSpace financovaného z programu Central Europe.

Po vyhlásení budú na tomto mieste od 24. septembra  2009 zverejnené propozície programu aj formulár pre uchádzačov o podporu z radov mimovládnych organizácií a neformálnych skupín občanov.

Doteraz bolo v rámci programu PrieStory úspešne upravených 19 priestranstiev po celom Slovensku, ďalšie štyri pribudnú do konca tohto roka. Ako zatiaľ posledný bol verejnosti do užívania odovzdaný upravený vstupný areál historického parku v Rumanovej (okr. Nitra). Informácie o tomto projekte nájdete aj na www.meteorit.sk

Vyhľadávanie

Kontakt

Kancelária Vidieckeho partnerstva BB kraja Pod Bánošom 80
974 11 Banská Bystrica
+421 48 4173450
0905 434 102