Vznikajúci detský lesný klub Zrnko

31.07.2012 09:46

Milí priatelia a známi,

možno ste zaregistrovali našu snahu založiť v Banskej Bystrici detský lesný klub Zrnko, inšpirovaný lesnými škôlkami v zahraničí. Zrnko je okrem iného aj projekt komunitný a my by sme teda radi oslovili komunitu okolo nás pre možnosť spolupráce, podpory, či spoločného zdieľania tejto myšlienky. (Viac o už fungujúcich lesných kluboch v ČR na www.lesnims.cz)

V súčasnosti intenzívne hľadáme miesto, kde by sme mohli nechať náš klub rásť. Ideálom je záhrada, či lúka pod lesom s objektom na obed a poobedný oddych (zateplená chata, zrub..), ktorý by sa dal využiť aj v zime.

Dočasne na teplejšie mesiace, kým ešte nemáme zázemie na zimu, máme pripravené teepee, ktoré by sme radi postavili už koncom augusta na lúku, či do záhrady, ideálne do záhrady s chatkou, kde by sa dalo variť, nemusí byť vhodná na zimu.

Ak vás napadá nejaké miesto, ktoré by sa dalo takto využiť, budeme radi, ak nám dáte vedieť.

V rámci rozširovania zázemia lesného klubu hľadáme tiež pedagóga/lektorku s rešpektujúcim vzťahom k deťom a záujmom o životné prostredie, ktorý by sa rád stal tvorivou súčasťou kolektívu detského lesného klubu. Vítané sú pedagogické skúsenosti  a záujem o waldorfskú , alebo montessori pedagogiku, znalosť lesa a chuť tráviť v lese veľkú časť dňa za každého počasia, päť dní v týždni.  Dobrá fyzická kondícia , kreativita a realistické uvažovanie sú  dobré predpoklady.

Hľadáme tiež brigádnika/brigádničku na občasnú výpomoc  (víkendové akcie, možnosť pravidelnej a dlhodobej spolupráce).

Záujemci, rodičia, priatelia, ktorí by s nami radi zdieľali  náš záujem fyzicky, alebo  virtuálneJ (zatiaľ je založená Zrnko FB stránka), ozvite sa emailom, alebo telefonicky na kontakty v hlavičke.  Od augusta plánujeme pravidelné prípravné stretnutia, radi vás tam uvidíme.

s pozdravom  za náš tím

Saška Šimegová,  Katka Láhová  a Katka Jánošová

Vyhľadávanie

Kontakt

Kancelária Vidieckeho partnerstva BB kraja Pod Bánošom 80
974 11 Banská Bystrica
+421 48 4173450
0905 434 102